服务

主页

Our reference

Referanslarımız

Home

Our Services

Hizmetlerimiz

Hakkımızda

Çin İthalat Danışmanlık Hizmetlerimiz
1) Ürün Araştırma / Fabrika Tespiti
Talep etmiş olduğunuz ürün/ürünlerin Çinde araştırılması, fabrika tespiti ve buna bağlı olarak Türkiyedeki gümrük mevzuatı ile birlikte ürün/ürünlerin size kapı teslim maliyet raporunu çıkarmak. Not : İlk defa danışmanlık hizmeti vereceğimiz müşterilerimizden 500 usd karşılığı TL Proje bedeli alınmaktadır.(Bu miktar mal aldığınız takdirde vereceğiniz komisyondan düşürülür)
2) Numune Temini
Talep edilen ürün/ürünlerin araştırma sonrası maliyetleri sizin için uygunsa buna bağlı olarak ürünlerin şahit numune tedariği. Numunesi getirilemeyecek ürünlerde gerekli görülmesi halinda fabrikanın Çin tarafında ziyareti ve raporlanması.
3) Satın Alma Süreci
Ürünlerle ilgili araştırma ve numune temininin sonrasında fabrikayı yerinde ziyaret. Üreticiyle Çince satın alma sözleşme yaparak satın alma sürecinin belirlenen nitelik ve niceliklerdeki ürünlere bağlı olarak başlatılması.
4) Kalite Kontrol
Üretilen ürünlerin üretim ortası ve üretim sonunda kalite kontrolünün yapılması. Bazı ürünlerde bizim kalite kontrol alanımızın dışında kalması halinde ürünler için 3. parti kalite kontrol firmalarından destek alarak test ve analiz yaptırma. ( Örnek : Hammaddeler için talep edilen ürünle ilgili içerik ihtiva edip etmediğinin tespit edilmesi)
5) Yükleme Organizasyon
Üretimi tamamlanan ürünlerin Çindeki ihracat işlemlerinin tamamlanmasının takip edilmesi, yükleme konusunda uygun en uygun nakliye fiyatının tespit edilmesi ve yüklemenin organize edilmesi.
6) Gümrükleme
Türkiyede belirlenen limana gelen ürün/ürünlerin ilgili gümrükçüyle görüşerek gümrük kaydının açılması ve gümrük çekim işlemlerinin takip edilmesi.
Sıkça Sorulan Sorular
– Kimler ithalat yapabilir ?
Şahıs, Limited veya AŞ. olarak ticari faaliyet gösteren herkes ürün ithalatı yapabilir. Ticaret odası veya esnaf sanatkarlara kayıtlı olmanız ithalat yapmanız için yeterli.
– Maliyet hesabı nasıl yapılabilir ?
Maliyet hesabı yapabilmek için talep ettiğiniz ürünlerin tarife tespitinin doğru yapılması, nakliye maliyetinin hesaplanması ve gümrük mevzuatına bağlı olarak vergilendirilmesinin hesaplanması gerekmektedir. Ürünlerin maliyetini hesaplayabilmek için araştırma yapılması, araştırma yapılmadan sabit bir maliyet hesabı verebilmek mümkün değildir.
– Kopya ürün getirebilir miyiz ?
Kopya, yasaklı veya taklit ürün ithalatı yapamazsınız. Bu tarz ürünlerin ithalatını yapmak suçtur ve ithalatçı siz olacağınız için ürünlerin piyasadaki satışından doğabilecek sıkıntılardan da ürünlerin garanti süresi boyunca siz sorumlu olacaksınız.
– Fuar organizasyonu düzenliyormusunuz ?
Aplus Uluslararası Tiçaret & Danışmanlık olarak Fuarlara özel organizasyon, tercüman temini gibi hizmet vermiyoruz. Ancak sürekli çalıştığımız müşterilerimize tercüme, fuar gezisi gibi durumlarda personelimizin yoğunluğuna bağlı olarak mümkün olduğunca yardımcı oluyoruz. Fuarlar ile ilgili detaylı bilgiyi Direk Cep numaramızdan ulaşabilirsiniz.
Yapacağınız bütün tiçari işlerde fatura kesilir.

 

10 Madde ile Dünyanın En Yeni Süper Gücü Çin

1-Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisidir

2-2016’da Çin dünyanın en büyük ekonomisi oldu,
3-İhracatta : 2.098 trilyon dolar (2016) ile dünya birincisi
4-İthalatta: 1.587 trilyon dolar (2016 tahmini) ile dünya ikincisi
5-Nüfüsu 1.373.541.278 (Temmuz 2016 )ile dünya birincisi
6-Elektrik üretimi 6.142 trilyon kWh (2016 )i le dünya birincisi
7-Telefonlar – sabit hatlar: Toplam abone sayısı:230.996 milyon ile dünya birincisi
8-Telefonlar – cep hücresel:Toplam: 1.305.738 milyon ile dünya birincisi
9-Demiryolları:Toplam: 124.000 km ile dünya ikincisi
10- Dünya Üretimindeki Yıllık Payı
* Yılda 286,2 milyon adet Kişisel bilgisayar ile, dünya üretiminin %90,6’sıdır.
* Yılda 4,3 milyar adet Enerji tasarruflu lamba imalat ile dünya üretiminin %80 ‘i
*  Yılda 21,8 milyon KW kapasitesinde,Güneş enerjisi paneli üretim ile dünya üretiminin %80’i
* Yılda 1,77 milyar adet imalat,Cep telefonu  ile dünya üretiminin %70,6’sı.
* Yılda 109 milyar ton imalat Klima Üretimi ile dünya üretiminin %80’i

 

Çin’den İthalat Yaparken Fabrika Ziyareti

Çinde bir çok fabrika bulunmakta ve sanayinin hızlı yükselişi ile beraber fabrika sayılarıda gün geçtikçe artmakta.

Çin’den uzun soluklu ve güvenilir bir ticaret yapmak istiyorsanız. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini kaldırmak için Fabrika Ziyaretinin önemi bir hayli fazladır.

Gerek bizzat fabrika ziyareti gerçekleştirile bilindiği gibi, Resim ve video çekimi ile de fabrika görüntülenebilir.

Bu sayede, Firmanın güvenilirliğini ve kalite standartlarını inceliye bilir.

* Firma Taşeronluk mu yapıyor yoksa gerçekten kendi ürünleri mi var?

* Firmanın çalışma ortamını, teknik ve görevli elemanları ziyaret edip üretimdeki kalitesinin nasıl olduğunu ve profesyonel bir çalışma ortamı olup olmadığını anlayabilirsiniz,

* Fabrikada ki üretim malzemelerini ve üretim tesislerinin kapasitesini inceleyip fabrikanın size söylediği gibi bir üretim kapasitesi olup olmadığını görebilirsiniz,

Bunlar gibi firma güvenilirliğini ortaya koyan birçok faktörü inceleyerek aklınızda oluşabilecek şüpheleri ortadan kaldırırız,

Çin’den Ev Dekorasyon Ürünleri İthal Etmek

Çinden en çok ithal edilen ürünlerin arasında yer almakta olan ev dekorasyon ürünleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. İsteğiniz doğrultusunda katalog toplayıp fiyat araştırması yapabiliriz, tüm üretim sürecinden ürünler deponuza gelene kadar size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bu geniş seçeneğin içinden çok tercih edilen bir kaç örnek ;

Lambader & Abajur, Ayna, Tablo, Şamdan & Mumluk, Dekoratif takvim, Biblo, Saat,Vazo, Duvar süsleri, Raflar, Desenli tabak – Kase, Dekoratif Çerçeve, Gazetelik, Braçol, Dekoratif Çiçekler

About

 

Aplus Consulting is trying to present the best to its customers without sacrificing quality, and says hello with the same service concept for the coming years. Aplus Consulting has many references to institutions and individuals; is proceeding with confident steps towards delivering the best with its products.

With years of knowledge and experience, it continues its activities by renewing and developing its production, service and vision with global technology. It will continue to operate with a structure that develops, markets, implements and supports reliable, innovative and original solutions.

Aplus Consulting manufactures its products all over the world and offers its options to your esteemed customers. It aims to keep customer relations always warm with its experienced staff. If you are looking for information on any topic you are interested in, you can contact a member of the Aplus Consulting family who will take care of all your problems and guide you.

Anasayfa

 

Kaliteden ödün vermeden müşterilerine en iyiyi sunmaya çalışan Aplus Consulting, önümüzdeki yıllara da aynı hizmet anlayışı ile merhaba diyor. Bir çok kurum ve kişi referansları bulunan Aplus Consulting; ürünleriyle en iyiyi sunma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yılların bilgi ve tecrübesinin birikimiyle, her geçen gün gelişen teknolojiyle üretimini, hizmetini ve vizyonunu küresel boyutlarda yenileyerek ve geliştirerek faaliyetlerini sürdürmektedir. Güvenilir, yenilikçi ve özgün çözümler geliştiren, pazarlayan, uygulayan ve destekleyen yapısı ile faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.

Aplus Consulting ürünlerini tamamen kendisi uzakdoğuda imal eder ve seçeneklerini siz değerli müşterilerine sunar, Tecrübeli kadrosuyla müşteri ilişkilerini daima sıcak tutmayı hedefler. İlgilendiğiniz her hangi bir konuyla ilgili küçük de olsa bilgi almak için aradığınız takdirde, Aplus Consulting ailesinden tüm sorunlarınızla ilgilenecek ve sizi yönlendirebilecek bir müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.